KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 11536222
*
nr 1153 6222
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Kolteckning, 1942, Hästar, motivet: 47x61
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 20:14:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 16:18:51
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund akvarell akvareller djurmotiv häst hästar kolteckning svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
nr 1153 6222
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Kolteckning, 1942, Hästar, motivet: 47x61
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/12 16:18:51 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Ã…slund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund akvarell akvareller djurmotiv häst hästar kolteckning svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14